Kodas: DX003
Prekyboje: Laikinai Nėra
6,36 €
be PVM: 5,25 €

Mini UNO kortos - žaidimas

 • Kartą pradėjęs žaisti „UNO“, taip greit nesustosi! „UNO“ yra visame pasaulyje paplitęs kortų žaidimas Nr.1. Jo tikslas – išsimesti pirmam visas rankoje esančias kortas.
 • Kortas galima dėti atitinkamos spalvos, skaičiaus ar tinkamą veiksmo kortą. Išmetate veiksmo kortą – tuomet tavo priešininkui nepasisekė.... Ir svarbiausia – nepamirškite sušukti „UNO“, kai rankoje lieka paskutinė korta!
 • Šis žaidimas yra azartiškas, jis vienija kolektyvą, juoko dozė ir gera emocija žaidžiant garantuota !
 • Pakuotėje yra 112 UNO kortų.
 • Žaidėjų skaičius nuo 2 iki 10.
 • Kortų matmenys: 5,5 x 4 cm

Žaidimo eiga

Kiekvienas žaidėjas ima kortą. Žaidimą pradeda žaidėjas, kuris ištraukia didžiausios vertės kortą. Veiksmų kortos vertos nulio taškų (tik šioje situacijoje).
Išaiškinus pradedantį žaidėją, visos kortos išmaišomos ir kiekvienam žaidėjui padalinama po 7 kortas. Likusios kortos užverstos padedamos stalo viduryje taip, kad visi žaidėjai lengvai galėtų jas pasiekti. Dalintojas atverčia viršutinę kortą ir padeda ją šalia užverstų – tai yra išmetamų (žaidžiamų) kortų kaladės pradžia.

Žaidėjas, esantis kairėjo nuo dalintojo, pradeda žaidimą. Jis turi ant atverstos kortos padėti tokios pačios spalvos, skaičiaus arba simbolio kortą. Pavyzdžiui, atversta viršutinė korta yra žalia 5 taškų vertės. Žaidėjas, kurio eilė turi padėti arba žalią, arba 5 taškų vertės kortą. Kaip alternatyvą, žaidėjas gali dėti juodos spalvos kortą. Jei žaidėjas neturi jokios tinkamos kortos jis privalo paimti vieną kortą iš užverstų kortų kaladės. Jei paimta korta tinka žaidimui, ją galima naudoti iš karto. Jei ne – ėjimas perleidžiamas kitam žaidėjui. Net ir turėdamas tinkama kortą, žaidėjas gali rinktis, žaisti ja ar ne. Jei nusprendžia nežaisti turima korta, privalo paimti vieną iš užvertų kortų kaladės.

Artėjimas prie pabaigos

Kai žaidėjas rankoje teturi vieną kortą, jis privalo sakyti “UNO” (liet., vienas). Jei žaidėjas to nepadaro, o kiti žaidėjai tai pastebi, žaidėjas nepasakęs “UNO” turi paimti 2 kortas iš užverstų kortų kaladės. Kai tik žaidėjas išmeta visas savo kortas, jis laikomas laimėtoju. Tada skaičiuojami taškai  (žr. taškų skaičiavimas). Jei paskutinė padėta korta yra “Imk dvi” arba “Imk keturias”, žaidėjas esantis kairėje turi vykdyti kortų nurodymus.
Jei iki tol, kol kažkuris žaidėjas neišsimėtė visų kortų baigėsi užverstų kortų kaladė, nuo žaidžiamų kortų kaladės nuimama viršutinė korta ir padedama kaip nauja kaladė, o likusios yra išmaišomos ir užverčiamos.

Specialios kortos

“Imk dvi”. Kai padedama ši korta, kitas žaidėjas turi paimti dvi kortas iš užverstų kortų kaladės ir praleisti ėjimą arba padėti “Imk dvi” kortą (spalva nesvarbi). Taip perleidžiamas ėjimas iki tol, kol kuris nors žaidėjas nebeturi “Imk dvi” kortos. Tas, kuris neturi “Imk dvi” kortos turi paimti tiek kortų, kiek nurodo visos tuo ėjimu padėtos “Imk dvi” kortos. Pavyzdžiui, žaidžia 4 žaidėjai (A, B, C ir D). Žaidėjas A padeda “Imk dvi” kortą, žaidėjas B padeda dar vieną kortą “Imk dvi”. C žaidėjas neturi tokios kortos todėl ima 4 kortas. Tada eina žaidėjas D (deda bet kokią tinkamą kortą (tokios pačios spalvos kokia yra viršutinė “Imk dvi” korta, bet kokios spalvos “Imk dvi” kortą arba juodos spalvos kortą).

“Krypties keitimas”. Padėjus šią kortą, ėjimo kryptis pasikeičia. Jei buvo žaidžiama į kairę (pagal laikrodžio rodyklę), tai žaidimas toliau tęsiamas į dešinę (prieš laikrodžio rodyklę) iki tol, kol bus padėta dar vieną “krypties keitimas” korta arba iki žaidimo raundo pabaigos.

“Praleisk ėjimą”. Kai žaidėjas padeda šią kortą, kitas žaidėjas, kurio eilė yra po padėjusio šią kortą žaidėjo, praleidžia ėjimą.

Spalvos keitimo korta. Ši korta gali būti padėti ant bet kokios kitos kortos, išskyrus tuos atvejus, kai žaidėjui reikia imti kortas (po “Imk dvi” arba “Imk keturias” kortų padėjimo). Šią kortą padėjęs žaidėjas turi teisę pareikalauti, kad kitas žaidėjas dėtų tam tikros spalvos kortą. Kitas žaidėjas turi dėti tokios spalvos kortą, kokią nurodė spalvos keitimo kortą padėjęs žaidėjas arba dėti juodą kortą.

“Imk keturias”. Padėjęs šią kortą žaidėjas ne tik priverčia kitą žaidėją paimti 4 kortas, bet taip pat gali pakeisti žaidimo spalvą (taip pat, kaip ir su spalvos keitimo korta). “Imk keturias” kortų žaidimas vyksta taip pat, kaip ir “Imk dvi”.

Taškų skaičiavimas

 • Skaičių kortos (nuo 0 iki 9) vertos tiek taškų, koks skaičius yra nurodytas ant kortos (nuo 0 iki 9);
 • “Imk dvi” kortos yra vertos po 20 taškų;
 • “Praleisk ėjimą” – po 20 taškų;
 • Krypties keitimo kortos – po 20 taškų;
 • Juodos kortos – po 50 taškų.

Laimėjimas

Kai žaidėjas per kelis ar vieną raundą surenka 500 taškų, jis laikomas viso žaidimo laimėtoju. Taškų sumą galima didinti arba mažinti, priklausomai nuo to, ar norite prailginti, ar sutrumpinti žaidimą.

Baudos

Jei žaidėjas turėdamas rankoje vieną kortą nepasako “UNO” jis turi paimti dvi kortas iš užverstų kortų kaladės. Bauda skiriama tada, kai kuris nors kitas žaidėjas tai pastebi iki kitas žaidėjas paeina.
Žaidėjas, kuris patarinėja kitam žaidėjui turi paimti dvi kortas.
Žaidėjas, kuris padeda netinkama kortą, taip pat turi paimti dvi kortas.

Rašyti atsiliepimą

Jūsų vardas:


Jūsų atsiliepimas:

Įvertinimas: Galėtų būti geresnė           Prekė puiki

Įveskite kodą, kurį matote paveiksliuke (apsauga nuo spam):Raktiniai žodžiai: UNO, kortos, žaidimas
Susijusios prekės (2)